Що сьогодні вміють смарт-годинник?

Настає нова ера - переносної електроніки. «Розумні» речі, які можна носити на собі, вже оточують нас. Не дивно, що годинник теж стрімко «порозумнішали», перетворившись на повноцінні комп'ютери з досить широкими можливостями. Звичайно, більшість моделей, представлених на сучасному ринку - це, в першу чергу, пульти дистанційного керування для смартфонів. Але навіть в цій якості користуватися ними дуже зручно. Подивимося, на що здатні смарт-годинник?

  

Що це взагалі таке?

«Розумні» годинник - це гаджет, який, як і звичайний годинник, носиться на зап'ясті. Кріпиться він за допомогою ремінця. Без смартфона більшість «розумних» годин мало на що здатні, можуть хіба що час показувати та збирати деяку інформацію. Але якщо синхронізувати їх з мобільним девайсом, ситуація тут же змінюється.

 
«Розумні» годинник Samsung Gear S оснащені сенсорним екраном діагоналлю 2 дюйми з роздільною здатністю 480 х 360 пікселів. На нього виводяться повідомлення про пропущені дзвінки та отриманих SMS, інформація про час і дату.


Повідомлення та нагадування

Основна «фішка» всіх без винятку «розумних» годин полягає в тому, що на їх екран приходять повідомлення про дзвінки та текстові повідомлення, які надійшли на твій смартфон, новинах з соціальних мереж, а також нагадування про заплановані події, прогноз погоди і т.д .

 
За допомогою «розумних» годин Sony SmartWatch 3 можна стежити за найсвіжішими прогнозами погоди. Годинники вібрацією повідомляють про всі повідомлення, що приходять на смартфон.


Це дуже зручно, особливо в ситуації, коли тобі не хочеться діставати смартфон з кишені. Припустимо, ти йдеш по вулиці, б'є дощ, а парасольку ти забув удома. Або їдеш в набитому автобусі. Якщо у тебе на зап'ясті «розумні» годинник, можна спокійно подивитися, хто дзвонить, і відхилити виклик, прочитати або навіть прослухати (якщо у годинника є така функція) прийшла есемеску, дізнатися, що завтра дощу не буде.

 
Корпус «розумних» годин Cogito Classic Watch захищений від проникнення води, тому, якщо власник потрапляє під дощ, забуде зняти їх перед тим, як приймати душ або стрибнути в басейн, з пристроєм нічого не трапиться!


У продажу можна знайти гаджети, які розуміють голосові команди і навіть дозволяють вести телефонну розмову, не доторкаючись до смартфону. Просто піднімаєш зап'ясті і кажеш в мікрофон, вбудований в «розумні» годинник. Такі пристрої поки що, скоріше, є винятком, ніж правилом, але вони існують.

 
«Розумні» годинник Sony SmartWatch 2 SW 2 дозволяють приймати або здійснювати дзвінки, спілкуючись за допомогою додатково підключається гарнітури. При цьому на дисплеї годин буде видно номер або ім'я абонента і вся інформація про скоєні виклики.


На радість спортсменам

Багато «розумні» годинник може працювати як фітнес-трекери: підраховувати кількість кроків, пройдену дистанцію, швидкість бігу, стежити за пульсом, визначати кількість спалених калорій, що обов'язково зацікавить людей, які бажають схуднути. Для отримання максимально ефективної віддачі на смартфон потрібно буде встановити спеціальні додатки, які аналізують інформацію, зібрану годинами.

 
До «розумним» годинах Garmin Forerunner 920XT можна підключити різні бездротові датчики: крокомір, датчики серцевого ритму і частоти обертання педалей. Зібрану інформацію можна використовувати для складання індивідуальних програм тренувань.


Якщо потрібно що-небудь порахувати

У «розумних» годиннику обов'язково є кілька функцій, які працюють навіть без підключення до смартфону. Типовий приклад - калькулятор. Він навряд чи потрібно тобі кожен день, але бувають ситуації, коли без калькулятора не обійтися - а він як раз у тебе на зап'ясті.

  
C «розумними» годинами Belsis TS1102 власник може бути впевнений, що не залишить смартфон в гостях: варто відійти від свого апарату більш ніж на 5 метрів, як годинник почнуть вібрувати, нагадуючи про необхідність перевірити наявність смартфона.


Функція проста, але надзвичайно корисна. Ти впевнений, що завжди знаєш, де знаходиться твій девайс? Ні, не впевнений? Ось і багатьом іншим людям теж часом доводиться шукати смартфон, який кудись пропав. «Розумні» годинник посилають сигнал і, якщо смартфон недалеко, він обов'язково відгукнеться. По звуку ти його точно знайдеш.

управління плеєром

Вище вже говорилося про те, що бувають ситуації, коли виймати смартфон з кишені небажано, а то й неможливо. З смарт-годинником на руці ти без праці зможеш переключити композицію, збільшити або зменшити гучність, розтринькати грає пісню вперед або назад, не чіпаючи девайс. А ще є моделі з вбудованим плеєром, і ось вони-то мають повне право вважатися чимось більшим, ніж просто пульт управління для смартфона.

  
При синхронізації зі смартфоном «розумні» годинник Belsis TS1103 перетворюються в компактну, але досить потужну колонку для прослуховування музики. Власник обов'язково буде задоволений чистим якісним звуком, виразними басами.

 

У деяких моделях «розумних» годин з'явилася ще одна цікава особливість - віддалене управління камерою. Не секрет, що знімати Селфі, звичайно, весело, але не дуже зручно, навіть спеціалізовані «селфіфони» не завжди забезпечують фотографу гідний рівень комфорту. А тепер ти можеш, наприклад, закріпити смартфон або планшет на підставці, переконатися, що потрапив в кадр, і спокійно натиснути кнопку на годиннику.

 
«Розумні» годинник ALCATEL OneTouch Watch оснащені функцією віддаленого спуску затвора, яка дозволяє взяти участь у зйомці з компанією друзів, а затвор спустять «розумні» годинник.


імідж

«Розумні» годинник може бути цікавою деталлю іміджу. Наприклад, гікам подобаються всякі гаджети, і чим вони оригінальніше, тим краще. Але навіть якщо ти не гик і не дуже-то цікавишся передовими досягненнями сучасної електроніки, можна спробувати вписати «розумні» годинник в свій стиль. Як правило, зображення на циферблаті змінюється, так що кожен день ти можеш дивувати оточуючих новим циферблатом свого годинника.

час

А ще вони показують час.

 
«Розумні» годинник LG G Watch ніколи не сплять, на дисплеї постійно відображається час, нова і корисна інформація.


висновок

Купувати чи смарт-годинник, кожен вирішує сам. Як бачиш, набір функцій у них досить широкий, але більшість з них набувають сенсу лише тоді, коли «розумні» годинник працює в парі зі смартфоном. Втім, винахідники активно працюють над тим, щоб перетворити такий годинник в більш-менш самостійний пристрій.