Правила зберігання тест смужок

Правила зберігання тест смужок.

Конкретний період використання тест смужок вказується виробником на іх упаковці. В середньому термін придатності досягає двох років. При відкритті нової пачки смужок необхідно звернути увагу на значення вказаного параметра. Позначається період зберігання тест смужок в нерозпакованому вигляді, а також термін використання вже відкритих смужок.

Збереження тест-смужок в робочому стані протягом визначеного терміну можливо при дотриманні правильних умов їх зберігання. Пристрої прослужать означений період часу, якщо будуть виконані наступні рекомендації:

  • зберігати тестові смужки потрібно в закритому футлярі від виробника (заводський тубус захищає вироби від окислення, запобігаючи зміна хімічних властивостей реагентів);
  • необхідно берегти смужки від прямого попадання світла;
  • зберігати матеріал слід в умовах помірної вологості (підвищена вологість вкрай негативно впливає на хімічні властивості виробів);
  • запобігання впливу різких перепадів температури, не потрібно зберігати смужки в холодильнику.

Частина вчених стверджує, що глюкозооксидаза не сприйнятлива до низьких температур, інші, дотримується протилежної думки. Дослідження в цій області говорять, що небезпечна не сама негативна температура, а конденсат, який може виникнути через різкий перепад.
Ці моменти згубно впливають на ферменти, що веде до неточних результатів вимірювання. Саме з цієї причини не рекомендується зберігати тест-смужки в холодильнику або місцях підвищеної вологості, наприклад у ванній кімнаті.

Наведені рекомендації дозволять максимально продовжити термін дії тест-смужок. Однак збільшити вказаний виробником період часу не вийде. Якщо використовуються вироби прострочені, або побували в несприятливих умовах, краще рішення - викинути їх і придбати нові.